Seo

Arama motoru, web site trafiğini artıran ve marka bilinirliğini güçlendiren en önemli konular içinde yer alıyor. Arama motoru optimizasyonu için kullanılan SEO ifadesi, search engine optimization’ın kısaltmasıdır. SEO danışmanlığı kapsamında markalar, web site trafiğini artıracak teknik işlemler ile anahtar kelimelerindeki sıralamalarını yükseltebilir. SEO’da başta Google olmak üzere Yandex ve Bing gibi arama motorlarındaki sıralamanın iyileştirilmesi hedeflenir. Çeşitli teknik SEO araçlarının kullanımı ile, web siteleri birçok kriter üzerinden değerlendirilir. Web sitesi optimizasyonu ya da link inşası (link building) gibi çalışmalarla, SEO danışmanlığı orta ve uzun vadede etkili sonuçlar vermektedir.

SEO nedir?

Arama motorları, birçok internet kullanıcısı için bilgi almanın yanı sıra, çeşitli ürün ve hizmetlere ulaşma konusunda karar verdiği ilk alan. Google ve diğer arama motorları, her gün milyonlarca web sitesinin milyarlarca sayfasını botları ile tarıyor ve web siteleri bir kalite standardına göre sıralıyor. Arama motoru optimizasyonu, yani SEO çalışması bu kriterlere göre web sitelerin konumunu iyileştirmeyi hedefliyor. Teknik SEO danışmanlığı hizmeti veren bir ajans olarak, teknik SEO ile en iyi sonucu almanızı sağlıyoruz. SEO hizmeti kapsamında yapılan çalışmalar, Google’ın son algoritma güncellemelerine uygun olarak yapılmaktadır. Google, bir web sitesini birkaç temel ve basit kritere göre değil, yüzlerce parametreye göre değerlendirir. Sitenin otoritesi, bu kriterlere göre belirlenir ve yer aldığı tüm anahtar kelimelerdeki sıralaması oluşturulur. Bu nedenle, Google ve diğer arama motorlarında en iyi sonucu alacak optimizasyon çalışması, markalara ciddi bir katkı sağlar.

SEO’nun faydası nedir?

Web sitelerinin birçok farklı trafik kaynağı var. Bunlar içinde doğrudan ziyaret, bağlantıya tıklama ile gelen yönlendirme ziyareti ve sosyal medya gibi çeşitler var. Bununla birlikte, en değerli ziyaretçi arama motorlarından gelen ziyaretçidir. Bunun nedeni, sosyal medyada ya da farklı bir sitedeki reklama, bağlantıya tıklayan ziyaretçi bir yönlendirme ile gelmiş olmasına karşın, arama motoru ziyaretçisi bir arama sorgusunun ardından, kendi isteği ile web sitesine gelir. Bu nedenle sitede geçirilen ortalama zaman arama motoru ziyaretçisinde yüksektir. Google’ın organik trafik olarak ifade ettiği arama motoru ziyaretçilerinin siteden çıkma hızı düşük, satın alma ve form doldurma gibi etkileşimi ise yüksektir. SEO, içerdiği temel ve teknik yaklaşımlarla zaman içerisinde tüm kelimelerde sıralamaları yüksektir. Rekabetin yüksek olduğu arama motorlarında, önemli anahtar kelimeler için özel anahtar kelime çalışmaları yapılabilir. Google’da, ilk sıradaki sonuçta yer alan web sitesinin, toplam trafiğin yüzde 35’inden fazlasını aldığı düşünüldüğünde, bir marka için önemli bir kelimede 2. ya da 3. sayfada yer almak, ciddi bir potansiyeli kaybetmek anlamına gelir.

SEO ajansı hangi çalışmaları yapıyor?

SEO ajansı, arama motoru optimizasyonunu dijital pazarlamanın bir yan dalı olarak değil, odak noktası olarak görür ve buna uygun çalışmalar yapar. Profesyonel bir teknik seo ajansı olarak, markaların web siteleri için anahtar kelime analizi, özgün içerik üretimi, link inşası, rakip analizi ve çok daha fazlasını sunuyoruz. SEO, tamamen veriye dayanan, takip ve disiplin isteyen bir alandır. Bu nedenle backlink seo çalışması ya da web tasarım seo çalışması gibi tek yönlü işlemler değil, bütünleşik bir yaklaşımla genel bir SEO hizmeti en iyi sonucu verir. SEO hizmetinde, sitenin tasarımının yanı sıra kodlamalarına bakılmakta, web sitenin hızı ölçülmekte ve iyileştirme adına yapılabilecek teknik adımlar listelenmektedir. Teknik SEO hizmetinde, SEO ölçüm araçları üzerinden sitenin ilerlemesi adım adım takip edilerek bir program oluşturulmaktadır. Kaliteli sitelerden link alınarak, sitenin Google’da otoriter bir noktaya ulaşması sağlanır. Freelancer SEO hizmeti arayanlar için, ajans olarak rekabeti yüksek, en zorlu kelimelerde dahi iyi sonuç veren çalışmalar ortaya koyuyoruz.

Web site optimizasyon çalışması nedir?

SEO kapsamlı bir alan olsa da, SEO’nun ilk adımı web sitesini analiz etmek ve yapılabilecek iyileştirmeler üzerinde çalışmaktır. Web sitenin içerik, kod ve diğer konularda incelenmesinin ardından, teknik SEO çalışması yapılabilir. İç optimizasyon olarak da adlandırılabilen bu çalışmalarda site kodlarındaki H etiketlerinin düzenlenmesi, meta açıklamalarının kontrolü, anahtar kelime yoğunluğun ölçülmesi, site haritası gibi önemli araçların oluşturulması öne çıkar. Buna ek olarak site hızını arttırma çalışmaları, mobil site için özel SEO çalışmaları da yapılır. İç optimizasyon sürecinin ardından, site dışı SEO işlemleri başlar. Bu çalışmalarda link nişası, sosyal medya trafiğini artırma ve diğer işlemler yer alır.

SEO fiyatları

SEO danışmanlığı ya da teknik SEO hizmeti, markaların ve kurumların web siteleri için en önemli dijital pazarlama çalışmalarından biridir. SEO fiyatları, pazarlama bütçesi üzerinde çalışan markalar için önem taşımakta. SEO fiyatı nedir gibi bir soru için, net bir yanıt yoktur. Zira tek seferlik bir optimizasyon ile, orta-uzun vadeli bir SEO çalışmasının farkları söz konusu olabilir. SEO’da en önemli konular içinde, rekabet ve zorluk yer alıyor. SEO hizmetlerinin fiyatını da belirleyen bu kriter, markanız için hangi anahtar kelimelerde hizmet almak istediğiniz ile ilgilidir. Örnek vermek gerekirse, Kırıkkale özel okul kelimesi rekabetin orta-düşük olduğu bir kelime öbeği iken, İstanbul özel okul kelimesi, birçok markanın özel SEO çalışması yaptığı bir kelime olduğu için rekabet yüksektir. En iyi sonucu verecek verimli bir çalışma için, SEO fiyat teklifi almak adına bize ulaşabilirsiniz.