Dijital Pazarlama

Markalar için potansiyel müşterilere ulaşmak için en önemli alan dijital mecralar. Arama motorları, sosyal medya platformları ya da reklam modelleri, bu amaç için kullanılabilecek seçeneklerden. Ürün ve hizmetleri doğru kişilere, doğru şekilde ulaştırmayı sağlayan dijital pazarlama araçları, internetin sağladığı tüm imkanları kullanarak farklı kanallarda insanlara ulaşmayı sağlar. Günümüzde gitgide çeşitlenen dijital kanallar, dijital pazarlamayı hızla dönüştürüyor. Bu nedenle markalar ve ajanslar için dijital pazarlama nedir sorusunun yanıtı da değişmekte. Arama motorları ve sosyal medya kanallarının dışında, Instagram ve TikTok gibi popüler uygulamalar da, günümüzde dijital pazarlamanın önemli kanalları içinde yer alıyor.

Dijital pazarlama danışmanlığı nedir?

Geçmişi 50 yıla uzanan bir kavram olan dijital pazarlama, e-posta’ların gönderimi ile ortaya çıkmıştır. Her segmentte marka için, her sektörde önem arz eden dijital pazarlama, internet ortamında tüm kanalları doğru bir şekilde kullanmayı gerektirir. Dijital pazarlama danışmanlığı nedir sorusunun yanıtı ise, sosyal medya, arama motoru ya da mobil uygulama platformları gibi farklı kanallar üzerinde markaların stratejilerini belirleyerek, doğru şekilde uygulamaktır. Ürün ve hizmetlerin, hedef kitleye ulaşmasını sağlayan dijital pazarlama erişimi artıran, satış hacmi yaratan bir konsepte sahiptir. Buna ek olarak klasik pazarlama tekniklerine göre dijital pazarlama, analitik araçlarla takip edilebilen, analizi net bir şekilde yapılabilen bir alandır. Örnek vermek gerekirse, TV ya da radyo reklamında kaç kişiye erişildiği ve izleyen kaç kişinin reklamın ardından alışveriş yaptığı net olarak bilinemez. Dijital pazarlama, internet ekosistemindeki tüm bileşenlerle takip edilebilen bir dünyadır. Bir sosyal medya reklamı yayınlandığında, bu reklamı 150 bin kişinin gördüğü, 45 kişinin reklama tıkladığı, 3 kişinin ise ürünü satın aldığı görülebilir.

Dijital pazarlamanın faydaları neler?

Türkiye’de 50 milyonun üzerinde, dünyada ise milyarlarca kullanıcıya etkili bir şekilde ulaşma fırsatı sunan dijital pazarlama, pazarlama dünyasının ana trendi konumunda. Geleneksel pazarlama tekniklerine göre dijital pazarlama birçok avantaj sağlıyor. Bunların başında, dijital pazarlamanın takip edilebilir, analiz edilebilir veriler içermesi geliyor. Sosyal medya erişimi, reklam harcamaları tamamen analiz edilebilir, iyileştirilebilir veri grafikleri içermekte. Dijital pazarlamanın diğer bir önemli faydası ise, doğrudan hedef kitleye ulaşmaktır. Geleneksel pazarlamada bir caddedeki bilboard’a verilen reklamı kimlerin gördüğü takip edilemez. Ancak sosyal medya ya da Google Ads reklamında, bir marka reklamını yalnızca 30-40 yaş aralığında, cinsiyeti kadın ve eğitim düzeyi üniversite mezunu olan bir kitleye gösterebilir. Farklı hedef kitlelere göre bütçe belirlenebilir, A/B testi gibi yaklaşımlarla tüm süreçler optimize edilebilir.

Dijital pazarlama ajansı ne yapar?

Dijital pazarlama gibi, önemli ve alanı gitgide genişleyen bir dünyada en iyi sonucu almak için profesyonel bir ajans ile çalışmak oldukça önemli. Dijital pazarlama ajansı, markalar için tüm platformlarda en verimli sonucu alacak çalışmayı organize eder. Dijital pazarlama uzmanının yanı sıra, ajans kadrosunda grafiker, metin yazarı, reklam uzmanı ve SEO uzmanı gibi profesyoneller hizmet verir. Bu da, markanın ihtiyaç duyduğu tüm hizmet alanlarında en iyi sonucu almasını sağlar. Dijital medya ve pazarlama süreçlerinde doğru bir strateji ve planlama, iyi bir bütçe ile marka için çok ciddi bir geri dönüş yaratabilir. Dijital pazarlama ajansı olarak sunduğumuz hizmetlerle, dijital dünyada markanızı 360 derece ön plana çıkarabilirsiniz:

 

  • Web sitesi tasarımı ve geliştirme
  • Teknik SEO hizmeti
  • Sosyal medya danışmanlığı
  • Grafik tasarım hizmeti
  • Reklam yönetimi

 

Markanın satışlarını artırma, ürün ve hizmetlerini ön plana çıkarma gibi kritik faydaların yanı sıra dijital pazarlama çalışmaları bilinirliği de ciddi şekilde güçlendiriyor. Bir bütün olarak ele alındığında, dijital marketing nedir sorusunun yanıtı tüm online kanalları, yenilikçi teknolojileri kullanarak internete erişimi olan hedef kitle ile iletişim kurma sanatı olarak verilebilir. Markalar için 2000’li yıllarda en önemli kanal e-mail ve arama motoru iken, 2010’lu yıllarda sosyal medya, 2020’li yıllarda ise mobil uygulamalar önemli platformlardan oldu. 2030’larda metaverse ya da diğer yeni teknolojiler, dijital pazarlamanın parçası olabilir. Kurumsal dijital pazarlama danışmanlığı kapsamında, Google dijital pazarlama hizmeti (Google Ads reklam yönetimi) başta olmak üzere tüm hizmet alanlarında, en iyi sonucu almanızı sağlıyoruz.

Dijital pazarlama hizmeti fiyatları

Dijital pazarlama, kapsam olarak oldukça geniş bir alan. Her marka için dijital pazarlama farklı açılardan önem taşır. Bazı markalar için Google Ads reklam yönetimi ön plana çıkarken, bazı markalar arama motoru optimizasyonu (SEO) hizmeti satın almayı tercih edebilir. Sosyal medya danışmanlığı, web tasarım hizmeti de dijital pazarlama içinde alt hizmetlerdendir. Farklı hizmetler barındırması nedeniyle dijital pazarlama fiyatı sabit değildir. Her marka, almak istediği hizmete göre dijital pazarlama için farklı bir bütçe ayırabilir. Profesyonel dijital pazarlama ajansı olarak sosyal medya yönetiminin yanı sıra reklam yönetimi, grafik tasarım, web tasarım ve teknik SEO alanında hizmet sunuyoruz. Talep ettiğiniz hizmet konusunda bize ulaşarak, hızlı fiyat teklifi alabilirsiniz.