Grafik Tasarım

Grafik tasarım hizmetleri, markanın hem dijital hem de konvansiyonel mecralardaki reklam öğelerinin en önemli parçasını oluşturuyor. En iyi sonucu vermesi, insanlarda marka algısı noktasında iyi bir intiba oluşturması adına grafik tasarım çalışmalarının hem hedef odaklı mesajlar içermesi, hem de yaratıcı bir bakış açısı ile, doğru kreatif yaklaşımla oluşturulması gerekiyor. Grafik tasarım nedir sorusunun yanıtı da burada gizli. Grafik tasarım, özel bir görsel iletişim sanatı olarak ifade edilebilir. Fikir ne kadar iyi olursa olsun, grafik hizmetler bu bakış açısını çizgilerle, renklerle ve diğer tüm detaylarla doğru bir şekilde aktarmalı. Grafik tasarım alanında logo, sosyal medya görselleri, web site tasarımı, basılı materyal tasarımı gibi birçok farklı hizmet dalı olsa da, en önemli konu markanın kendine özgü tasarım dilini oluşturması.

 

İdeal grafik tasarım nasıl olmalı?

 

Grafik tasarım süreci, markanın pazarlama stratejisine uygun, iletişim dili ile paralel ilerleyen ve doğru sonucu almak için her detayı ile düşünülmesi gereken bir alan. Freelance grafik tasarım olarak da sunulmasına karşın grafik tasarımda başarının ilk adımı markayı tanımak, pazarlama süreci ile entegre bir şekilde fikirleri dijital dünyanın dili ile oluşturmaktır. Grafik tasarım, birçok farklı mecrada uygulanabiliyor. Sosyal medya, basılı meteryaller, kurumsal kimlik çalışmaları ve diğer grafik tasarım konularının her biri, özel bir disipline sahip. Kendi içlerinde de ayrılabilen hizmetlerde, sosyal medya odaklı düşünüldüğünde dahi her mecranın dili farklı ele alınmalı. Bu nedenle grafik tasarım nasıl olmalı dendiğinde, hedef odaklı ve markanın pazarlama dili ile uyumlu olarak verilebilir.

 

Grafik Tasarımda Profesyonel Ajansın Önemi

 

Grafik tasarım süreci, geniş kapsamlı bir hizmet alanı olduğundan logo, banner, web site tasarımı ya da diğer konularda çalışan profesyoneller hizmet sunabiliyor. Bununla birlikte, grafik tasarım şirketi ya da profesyonel bir grafik tasarım ajansı, marka beklentilerini her anlamda karşılayabilir. Uzman grafik tasarımcısının ortaya koyduğu kaliteli bir iş, markanın pazarlama platformlarında uzun yıllar boyu kullanılabilir. Grafik tasarımda profesyonel ajansın içerdiği farklardan biri de, ekipten gelen güç. Kreatif süreçlerde grafik tasarımcı, metin yazarı, art direktör ve kreatif direktör pozisyonlarında yer alan isimlerin ortak çalışması, marka için en yaratıcı ve doğru tasarımsal işleri verebilir.

 

Grafik Tasarımcısı Neler Yapmakla Sorumludur?

 

Grafik tasarım hizmeti, günümüzde pazarlamanın 360 derece olarak ifade edebileceğimiz, her yönüne etki ediyor. Klasik pazarlama araçlarının yanı sıra, dijital pazarlama öğelerinde de grafik tasarım yoğun şekilde kullanılıyor. Ücretsiz grafik tasarım araçları, platformları orta ve düşük kalitede içerik oluşturma fırsatı sunarken, profesyonel grafik tasarım hizmeti farkını her noktada hissettiriyor. Grafik tasarımcısı neler yapmakla sorumludur sorusunun yanıtına gelindiğinde ise temel grafik tasarım hizmetleri şu şekilde ifade edilebilir:

 

  1. Logo ve kurumsal kimlik tasarımı
  2. Sosyal medya gönderisi tasarımı
  3. Antetli kağıt tasarımı
  4. Web sayfası tasarımı
  5. Tabela tasarımı
  6. Kartvizit tasarımı
  7. Ambalaj ve diğer basılı ürünlerin tasarımı

 

Pazarlama araçları zaman içinde bir değişim ve dönüşüme uğruyor ve grafik tasarım hizmetleri, bu süreçte şirketlerin “markalaşma” sürecinin en önemli araçlarından biri. Hayal gücünden yaratıcılığa, yaratıcılıktan ise markaya değer katacak etkili görsel tasarımlara uzanan hikaye, ürün ve hizmetleri hedef kitleye istenen şekilde ulaştırıyor.

 

Grafik Tasarımı Ne Kadar Sürüyor?

 

Grafik tasarım süreci, bir hizmetin ötesinde, yaratıcılığın ön planda olduğu iletişim sanatı. Bu anlamda grafik tasarım ajansı, markanın talep ettiği grafik tasarım çalışmalarını brief’e uygun ve markanın iletişim diliyle örtüşen bir formda, takvim dahilinde hazırlamakta. Grafik tasarımı ne kadar sürüyor sorusunun yanıtı ise, her çalışmanın gerektirdiği hazırlık ve uygulama süreci değişebileceği için, farklı. Temel bir çalışma gerektiren grafik tasarım çalışmaları, belirlenen takvimden kısa süre içinde tamamlanabilirken, kreatif süreçlerin yoğun olduğu grafik tasarım işlerinde, takvim farklı ilerleyebilir. Ancak grafik tasarım hizmetinde, belirlenen deadline süresi içinde ilgili çalışmalar tamamlanır.

 

Reklam ve Grafik Ajansları

 

Türkiye reklam ekosisteminde, reklam ve grafik ajansları farklı sektörlerden birçok marka için hizmet veriyor. Bununla birlikte her ajansın farklı bir disiplini söz konusu. Ajans olarak, grafik tasarım süreçlerinde geniş bir bakış açısı sunuyoruz. Dijital pazarlama dünyasının tüm sahfalarında profesyonel ekibimizle hizmet sağlarken, grafik tasarım işlerini bu sürecin odak noktası olarak görüyoruz. Her sektöre, markaya hitap eden yaratıcı ve yenilikçi fikirlerle, hizmet verdiğimiz markaları rakiplerin bir adım önüne geçirmek için çabalıyoruz.

 

Grafik tasarım fiyatları

 

Grafik tasarım fiyatları, iş kapsamı oldukça değişken olan grafik tasarım süreçlerinde oldukça değişken. Logo tasarımının yanı sıra, kapsamlı bir kurumsal kimlik tasarımı, basılı işlerin tasarımında bütçe, marka taleplerine göre ve işin detaylarına göre değişmekte. Grafik tasarım çalışması fiyat teklifi almak için, ajansımızla iletişime geçebilir, markanızın taleplerini aktarabilirsiniz. Tüm detayları ile markanın kurumsal kimliğine hitap eden, hedef kitleye doğru mesajları ileten kreatif fikirlerle, markanıza değer katacak grafik tasarım çalışmaları sunuyoruz. Her segmentte markanın bütçesine hitap eden profesyonel grafik tasarım hizmeti, hem dijital hem de basılı çalışmalarda, ATL ve BTL süreçlerde en iyi ve verimli dönüşü sunuyor.