Biyografi

Çağrı Erdem(d. 13 Ekim 1991), Türk şarkıcı, şarkı sözü yazarı ve besteci.

Ankara’da dünyaya gelen Çağrı Erdem, sanatla iç içe büyüyen ailede; zamanla müziğe olan ilgisi oldukça arttı. İlk müzik adımlarını piyano ve şan eğitimleri alarak başlatmış oldu. İlk öğretim hayatını burada tamamladıktan sonra Antalya'ya yerleşti. 2007 senesinde Cmp Stüdyo’yu açıp, Antalyalı müzisyen ve sanatçılarla tanıştırdı. 2012 yılında Anadolu Üniversitesi Fotoğraf ve Kamera bölümüne geçiş yaparak eğitim hayatını devam ettirdi. Aynı yıllarda söz ve müzikleri kendisine ait olan ve aranjelerini İzmir Can Şayoğlu'nun üstlendiği, 5 er şarkıdan oluşan ''Hayatımın Başkenti'' ve ''Aşk Uzakta Duruyor’’ adlı demo albümleri yayınladı.

Sanatçı, 2013 yılında reklam sektörüne giriş yaparak CMP Stüdyo’yu kapattı. Yaklaşık 4 sene kadar gelişimine, söz ve müzik üretimine devam edip; 2017 tarihinde ilk single çalışması ‘’Loş’’ ile müzik dünyasına giriş yaptı.

2018 yılında Çağrı Erdem tamamı kendi bestesi olan 8 şarkılık albümü ‘’Perdeyi Arala’’ tüm dijital platformalarda yayınlandı.

Çağrı Erdem, Hız kesmeden 2019 yılının Haziran ayında söz ve müziği kendisine ait olan ‘’Sebebi’’isimli single ile müzik severlerin karşısına çıktı.

Aralık 2019’da ise eserlerinin tamamı kendisine ait 6 şarkıdan oluşan ‘’Kıssadan Hisset’’ adlı EP’yi dinleyicileriyle buluşturdu.

Çağrı Erdem ilerleyen dönemlerde yepyeni albümler, konserler ve organizasyonlarla müzik hayatına devam edecek.